Porady księgowe

orców męczy się z prowadzeniem własnej księgowości i choć czasem rozmyślają oni o tym, co zrobić, by w końcu pozbyć się problemów z nią związanych, a przy okazji zrezygnować z ponoszenia niepotrzebnych kosztów, to jednak mało kto

Porady księgowe

Oszczędzanie na księgowości

Prowadzenie firmy wcale nie musi być trudnym zadaniem, jeżeli wiemy, jak to zrobić, by tak właśnie było. Okazuje się, że wielu przedsiębiorców męczy się z prowadzeniem własnej księgowości i choć czasem rozmyślają oni o tym, co zrobić, by w końcu pozbyć się problemów z nią związanych, a przy okazji zrezygnować z ponoszenia niepotrzebnych kosztów, to jednak mało kto tak naprawdę decyduje się na bardzo dobry i jakże właściwy krok jakim jest przekazanie księgowości w ręce pracowników biura rachunkowego. Oni jak nikt inni potrafią pracować szybko i niezawodnie w tej dziedzinie. Ponadto taki krok sprawi, że oszczędzimy sobie wynagradzania dodatkowych pracowników, wynajmowania powierzchni biurowej oraz zakupu sprzętu, na którym pracują księgowi. Pomyślmy o tym wszystkim czym prędzej.


Prowadząc swoją księgowość?

Każdy z nas może kreować swoje życie tak, jak tego pragnie i jest to naprawdę wspaniała informacja. Dlaczego? A dlatego, że jeśli jesteśmy przedsiębiorcami i od wielu już lat albo od całkiem niedawna musimy prowadzić całą obszerną księgowość w obrębie swojej firmy, to możemy z tym skończyć. Z pewnością wiele osób w to nie uwierzy, ale poprzez zamknięcie działu księgowego można wiele zyskać. Okazuje się, że przede wszystkim pieniądze i czas. Jeśli przekażemy prowadzenie kwestii finansowych do biura rachunkowego, to szybciej niż myślimy skończą się nasze problemy. Prowadzenia ksiąg handlowych czy obsługa pracowników w końcu się dla nas zakończą, bowiem to fachowcy się tym zajmą, a koszty nie będą większe niż dotychczas.


Ceny_transferowe Ceny transferowe w polskim prawie podatkowym, encyklopedyczna definicja

Art. 11 określa metody obliczania hipotetycznych dochodów, które są podstawą obliczenia podatku w przypadku, gdy dochód podatnika powstały w wyniku transakcji z podmiotem powiązanym jest znacznie niższy od dochodu, który uzyskałby z analogicznej transakcji z podmiotem niepowiązanym. Metody te to w szczególności:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ceny_transferowe