Poradnik o zegarkach

tkiem może być chociażby zegarek. W sklepach z zegarkami można znaleźć różne modele tego typu produktów. Mogą to być szykowne, eleganckie zegarki o wielofunkcyjnych tarczach, ale równie dobrze mogą być to zegarki-bransoletki, któr

Poradnik o zegarkach

Stylowe dodatki

W jaki sposób urozmaicić swój strój? Jedną z opcji jest oczywiście zastosowanie różnych dodatków, za pomocą których możemy podkreślić swój styl, image, czy upodobania. Takim dodatkiem może być chociażby zegarek. W sklepach z zegarkami można znaleźć różne modele tego typu produktów. Mogą to być szykowne, eleganckie o wielofunkcyjnych tarczach, ale równie dobrze mogą być to -bransoletki, które podkreślają nasz luźny, swobodny styl. Wybierając więc zegarek w pewien sposób wyrażamy siebie, to co nam się podoba. Odwiedźmy więc pobliski sklep z tego typu asortymentem i wybierzmy najlepszy zegarek dla siebie.


Chronometr mechaniczny został skonstruowany w 1759

Chronometr mechaniczny został skonstruowany w 1759 przez angielskiego stolarza Johna Harrisona.

W nawigacji stosowane były chronometry mechaniczne z mechanizmem balansowym, o napędzie sprężynowym. Posiadają mocną obudowę, aby wytrzymywać działanie zmiennych warunków morskich.

W porównaniu z tradycyjnymi zegarami mechanicznymi, konstrukcja chronometru zawiera szereg nowych rozwiązań. Bęben o zmiennej średnicy, na który nawinięta jest sprężyna, kompensuje spadek siły naciągu towarzyszący odwijaniu sprężyny. Zastosowano też nowy rodzaj wychwytu i zamocowania balansu mniej wrażliwych na drgania z mechanizmem balansowym specjalnej konstrukcji (bimetaliczny włos balansu kompensujący zmiany temperatury).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr


W roku 1637 Galileusz odkrył ruch

W roku 1637 Galileusz odkrył ruch wahadłowy. Stwierdził, że okres wahań wahadła jest niezmienny. Spostrzeżenie to natchnęło go do dalszych badań nad wahadłami o różnych długościach. W wyniku doświadczeń Galileusz ustalił drugie prawo ?czas trwania wahań zależy od długości wahadła?, czyli im wahadło jest dłuższe, tym dłuższy jest okres wahań.?
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegar