O cerze i zdrowej skórze

grono wielu wielbicielek. W ostatnim czasie hitem są między innymi kosmetyki naturalne pochodzące z krajów orientalnych, takich jak Maroko, czy Japonia. W krajach tych do produkcji kosmetyków wykorzystuje się regionalne rośli

O cerze i zdrowej skórze naturalne mleczka różane

Co powiesz na kosmetyki z Maroko?

Obecnie na rynku oferuje się wiele kosmetyków o dobroczynnym działaniu na naszą skórę. Co jakiś czas pojawiają się nowości, które zyskują sobie grono wielu wielbicielek. W ostatnim czasie hitem są między innymi kosmetyki naturalne pochodzące z krajów orientalnych, takich jak Maroko, czy Japonia.

W krajach tych do produkcji kosmetyków wykorzystuje się regionalne rośliny, których nie sposób uprawiać w europejskim klimacie. Jak się jednak okazuje mają one znakomity wpływ na skórę europejskich kobiet, które dostrzegają i doceniają ich właściwości. Warto poznać je i wypróbować, by przekonać się, jak wiele możemy dzięki nim zyskać.


Wikipedia i kosmetyki

Kosmetyki ? grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała. Wg. ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki


O wodzie różanej z Wikipedii

Woda różana jest produktem ubocznym w produkcji olejku różanego. Pierwotnie wytwarzana w krajach arabskich, obecnie rozpowszechniona niemal na całym świecie.

Woda różana jest popularna w kuchni azjatyckiej od VIII wieku n.e. i stosowana do sporządzania napojów, gotowania mięsa i wyrobu słodyczy (np lassi).

Działa tonizująco na skórę. W starożytnym Rzymie woda różana była używana do kąpieli. Używana jest również w produkcji kosmetyków i perfum.

Bywa stosowana w ceremoniach religijnych (islam, hinduizm).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Woda_różana