Kilka słów o jednorazowej odzieży medycznej

ykonywane są w konkretnym gabinecie kosmetycznym mogą być w nim potrzebne różnego rodzaju strzykawki i igły. Oprócz tego potrzebne będą różnego rodzaju maseczki oraz środki upiększające. Przydawać mogą się również środki do pielęg

Kilka słów o jednorazowej odzieży medycznej

Rodzaje środków przeznaczonych do gabinetów kosmetycznych

W gabinetach kosmetycznych potrzebne są różnego rodzaju środki medyczne. W zależności od tego, jakiego rodzaju zabiegi wykonywane są w konkretnym gabinecie kosmetycznym mogą być w nim potrzebne różnego rodzaju strzykawki i igły. Oprócz tego potrzebne będą różnego rodzaju maseczki oraz środki upiększające. Przydawać mogą się również środki do pielęgnacji włosów i skóry oraz paznokci. Wobec tego wyposażenie gabinetów kosmetycznych może być bardzo bogate. Należeć będą do niego fotele i inne meble, na których będzie można wygodnie usiąść podczas robienia zabiegów oraz lustra i odpowiednie narzędzia kosmetyczne. Wszystkie takie części składowe gabinetów kosmetycznych będzie można kupować u tych samych dostawców, którzy zajmą się pełnym wyposażeniem gabinetu kosmetycznego.


Rękawiczki medyczne a alergia

Od lat 80. XX wieku odnotowuje się coraz więcej przypadków uczuleń na rękawiczki u pracowników służby zdrowia, a wiąże się to z przejściem od zwykłych rękawiczek wielokrotnego użytku do jednorazowych lateksowych8. Zidentyfikowano kilka białek odpowiadających za uczulenia, jednak zmniejszenie ich liczby w produkcie nie wyklucza wystąpienia reakcji alergicznej8, choć znacząco zmniejsza jej ryzyko3. W przypadku mocno talkowanych rękawiczek alergeny znajdują się także w powietrzu3. Jedynie wolne od talku, chlorowane rękawiczki wykluczają ryzyko reakcji alergicznej8. Inną alternatywę stanowią rękawiczki winylowe oraz pokryte nitrylem, które w przeciwieństwie do lateksowych są także odporne na działanie tłuszczów i innych substancji lipofilnych8.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Jak działa defibrylator

Defibrylator oddziałuje na mięsień sercowy prądem stałym o odpowiednio dużej energii (wyrażanej w dżulach). Celem defibrylacji jest wytłumienie chaotycznych impulsów elektrycznych, które przepływają przez serce i umożliwienie mu powrotu do normalnej, regularnej pracy. Ze względu na kształt fali energii dostarczanej przez defibrylator, wyróżnia się defibrylatory jednofazowe i dwufazowe. Zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z roku 2010, dotyczącymi strategii defibrylacji, zalecane są następujące wyładowania:

defibrylator jednofazowy:
pierwsze wyładowanie ? 360 J,
drugie i kolejne wyładowania ? również 360 J;
defibrylator dwufazowy:
pierwsze wyładowanie ? od 150 do 200 J,
drugie i kolejne wyładowania ? od 150 do 360 J.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Defibrylator